Karilatsi Vabaõhumuuseum pakub põnevat ajarännakut, mis viib külastajad tagasi sajanditagusesse Vana-Võromaa ellu. Asudes ajaloolisel postiteel Karilatsi külas, muuseumi 5 hektari suurusel alal saab kogeda endise Karilatsi vallakeskuse eluolusid, näha vana koolimaja, tuulikut ja põllutööriistasid. Muuseum on eriline mitte ainult oma ajaloolise miljöö ja arhitektuuri poolest, vaid ka oma pühendumise poolest kohaliku kultuuripärandi säilitamisele ja kogukonna kaasamisele.
Sireli Talu Villakoda Mooste mõisas pakub külalistele põhjalikku ülevaadet lambavilla ja - naha erinevatest kasutusvõimalustes. Selleks korraldavad nad juhendajaga ringkäike Villakojas.
Üheks nende oluliseks eesmärgiks on olnud valmistada praktilisi asju, mis on mõnusad, mugavad ning tervislikud ja mida inimestel tõesti vaja on. Samuti on erilise tähelepanu all kvaliteet ja väljanägemine.
Kalda Loodustalu Postiteel asub kauni ja ajaloolise Postitee läheduses. See on justkui väike roheline oaas keset Lõuna-Eesti mitmekesist loodust, mis pakub rahulikku maalähedast puhkust, kus saad kogeda loodustalu eksootikat, nautida talutoitu ja veeta lõõgastav õhtu suitsusaunas. Talu suitsusauna ajalugu ulatub aastasse 1930, mis muudab selle eriliseks ja traditsiooniliseks lõõgastuskohaks, kus hinnatakse kohalikke kombeid ja kultuuri
Kauni Lõuna-Eesti loodusrikkuse keskel asuv viinavabriku restoran on koht, kus aeg peatub ja külaline saab tõeliselt nautida. Kohalikust toorainest valmistatud modernsed road teevad ka kõige nõudlikuma gurmaani maitsemeelele pai. Südasuvel korjatud metsmaasikad või sügisesed kukeseened oma naturaalses headuses lubavad osa saada tõeliselt rikkast peolauast.
Räpina mõisapark asub maalilisel Võhandu jõest ümbritsetud poolsaarel, mille keskele jääb Sillapää loss. Park on segastiilis ja koosneb inglise, prantsuse ja metsasest pargi osast. Mõisahoonet ümbritseb liigirikas mõisapark (ligi 800 puu- ja põõsaliiki; lisaks roosid, liaanid, rododendronid, viinapuud jt), mida on võimalik külastada igal ajal. Pargi põhjapoolses osas Võhandu jõe kaldal põlispuude varjus asub valgesambaline ümara kuppelkatusega avatud paviljon-rotund.
Nurmeotsa talu pakub autentset maaelu kogemust, kus väärtustatakse loodussäästlikkust ja traditsioonilist Eesti kultuuri. Kanepi lähedal asuv talu on tõeline pelgupaik neile, kes otsivad rahu ja vaikust, pakkudes kohalikke hõrgutisi, traditsioonilist suitsusauna ja vaateid idüllilisele Uiakatsi järvele
Kiidjärve looduskeskus asub Kiidjärve-Kooraste puhkealal Kiidjärve külas maalilise Ahja jõe kaldal. Seal püütakse nii noori kui ka vanemaid külastajaid juhatada piirkonna kauni maastiku loodusharulduste juurde nii, et mets ja loodus ise avaksid oma saladused huvitundvale tähelepanelikule vaatlejale.
Valgesoo vaatetorn asub Valgesoo rabas, mis esindab ühte National Geographicu kollase aknaga tähistatud Lõuna-Eesti 21st avastamist väärt paigast ning mida soovitatakse kõigil loodushuvilistel kindlasti külastada. Rada kuulub Valgesoo loodukaitseala alla.
Võhandu jõe veejõudu on Leevakul kasutatud juba 1835. aastast, mil siia ehitati vesiveski. 20. saj algul oli Leevakul jahu- ja saeveski ning villavabrik. Siin valmistati ka savinõusid. AS Generaatorile kuuluv jaam toodab iga päev elektrit ja annab nii oma panuse taastuvenergia kasutamisse.
Räpina sadam – maiuspala harrastuskalastajatele ja veespordihuvilistele.
Võimalik on laenutada vesijalgrattaid, kajakke, aerusurfi laudu.
Navigatsioonihooajal on sadama tehissaarel paiknevas paviljonis avatud Sadamakohvik. Kuuest küljest Lämmijärvele avaneva vaatega paviljon pakub ka võimalust korraldada seminare, koosolekuid ja pidulikemaid üritusi.
Taevaskoja Peetrike on lõbusõidurong, mis on soetatud Taevaskoja piirkonda eesmärgiga vähendada autode osakaalu ja võimaldada ka liikumisraskustega inimestel kergema vaevaga pikemaid vahemaid läbida ja näha kohti, kuhu nad muidu alati ei pääseks. Et igaüks saaks meeldivalt Taevaskoja ilu nautida.
Tamme-Lauri tamm on Eesti vanim ja jämedaim tammepuu, mille vanus on üle 700 aasta. See legendaarne puu asub Urvaste külas, Võrumaal, ja on saanud oma nime tulejumal Lauritsa järgi, kes puu sees elavat ja toovat ümbruskonna taludele kord halba, kord head. Tamme-Lauri tamm on olnud oma pika ajaloo jooksul nii müstiline kui ka kaitsev sümbol kohalikele inimestele. Puu võeti looduskaitse alla juba 1939. aastal ning selle tüvi on tugevdusena täidetud raudarmatuuriga, et hoida seda väärikat tamme võimalikult kaua püsti.
KODAS hubased iglumajad Valgjärve ääres pakuvad unikaalset elamusmajutust, kus looduse lähedus ja privaatsus on ühendatud kaasaegse mugavusega. Need valgusküllased iglumajad on ideaalsed neile, kes hindavad rahu ja vaateid Lõuna-Eesti kuppelmaastikule ning rahulikule järvele, mida saab imetleda otse oma voodist.
Majutuse teevad eriliseks ja põnevaks 10 000 õunapuud ja oma joogitööstus - nuusuta, kuidas lõhnab siidrikoda ja uudista, kuidas õun puu otsast pudelisse saab.
Räpina Aianduskooli ümber jalutades leiab põneva püsikute istutusala ning lillekollektsioonaias saab nautida erinevaid suve- ja püsililli. Kollektsioonaias saab imetleda Rein Joosti 50 erinevat sorti pargiroose, Mart Heeringu liiliaid, Adolf Vaigla ligikaudu 30 sorti sireleid ja Jaan Kivistiku 20 sorti viinapuid
Kooraste järvistu asub Lõuna-Eestis Otepää kõrgustiku Vidrike-Kooraste ürgorus ja on Eesti kõige suurejoonelisem aheljärvestik, kus on järjestikku 11 järve. Järvistu kõige tuntum ja suurem järv on Kooraste Suurjärv, kus lisaks ujumiskohale leiab ka mõnusa RMK lõkkeplatsi. Kooraste järvistu piirkond on ideaalne neile, kes otsivad puhkust looduse keskel ning soovivad nautida suurepärast suplusvee kvaliteeti ja looduse vaikust.
Tillu on Põlvas asuv talupood, pagar ja kohvik, kuhu sisse astudes tunned koheselt värskete saiakeste lõhna ning hubane atmosfäär meelitab korrakski maha istuma. Talupoest saab osta ainult Eestimaist väiketootjate toodangut. Paljud talupoes müüdavad tooted on kohalikku päritolu, olles tunnustatud kas Põlvamaa Rohelisema märgise või Uma Mekk märgisega. Kondiitri- ja pagaritooted valmistatakse algusest lõpuni ise kasutades võimalikult kohalikku ja eestimaist toorainet.
KODAS restoran asub Valgjärve külas Põlvamaal, keset Lõuna-Eesti kauneid kuppelmaastikke, pakkudes tõelist maitseelamust ja hingekosutust. See ei ole pelgalt söögikoht, vaid koht, kus iga detail on hoolikalt läbi mõeldud, alates toorainest kuni maitsenaudinguteni. Restorani köögis kasutatakse rohkelt kohalikku mahetoodangut, sealhulgas enda kasvatatud hooajalisi vilju, mis rõhutab tooraine värskust ja jätkusuutlikkust. Samuti tutvustatakse külalistele kohalikke käsitööjooke, sealhulgas siidreid, mis on valmistatud siinsamas siidrikojas.
Pokumaa on maagiline teemapark, mis asub Põlvamaa ja Võrumaa piiril, pakkudes külastajatele ainulaadset võimalust sukelduda Edgar Valteri loodud fantaasiamaailma. Pokumaa on inspireeritud Valteri armastatud tegelastest – pokudest, kes elavad tarnamätastel meenutavates maastikes. Pokukoda, unikaalne palkmaja, on teemapargi südameks, kus saab tutvuda Valteri elu ja loominguga, näha tema originaalillustratsioone ja osaleda haridusprogrammides, mis aitavad loodust lähemalt tundma õppida.
Taevaskoja Maitsed iseteenindus asub looduskaunis Taevaskoja külas. Iseteeninduslikus müügipunktist saad endale kontaktivabalt osta ainult kohalikust toorainest valmistatud tooteid.
Tule tee tutvust Taevaskoja maitsetega kohapeal või telli tooted nende e-poest ette ja tule kaubale Taevaskotta järele.
Mikko talu asub Põlvamaal Tännassilma külas oja kaldal.
Aia rajamisega Põlvamaal Tännassilma külas alustati 1996. aastal. Aastatega on loodud kahel hektaril paiknev liigirohke inglise stiilis taluaed, kus on enam kui 1000 erinevat taime. Reljeefsel maastikul avanevad maalilised vaated.
Tarbeaias patseerivad ringi uhkelt kanad. Talul on olemas ka väike puukool ja käsitöö-taaskasutuspesa.
Lahojärve äärest leiad metsade rüppe peitunud looduspuhkuse veetmise koha, kust saab täiel rinnal vaikust nautida. Siin on võimalik teha lõket, ööbida mitmepäevasel retkel olles metsaonnis või telkida. Ümbruskonna kaunid metsad pakuvad häid võimalusi omal käel metsateedel/sihtidel jalutamiseks ja sügisel marjade ning seente korjamiseks. Lahojärv kuulub piiratud looduskasutusega kaitseala alla.
Maarja küla on kogukond Lõuna-Eestis, kus elavad intellektipuudega täiskasvanud, kes saavad nautida rahuldustpakkuvat ning mõtestatud igapäeva- ja tööelu. Külas elavad inimesed ei ole kliendid, vaid elanikud, kes oma elu ise korraldavad. Nad usuvad loodussõbralikkusesse ning suhtuvad oma elukeskkonda säästlikult ja heaperemehelikult.