Lastega Põlvamaal

Lastega Põlvamaa

Kõik

Rongisõit Taevaskojas

Taevaskoja rong „Peetrike" sõidab suveperioodil iga päev liinil Taevaskoja Saesaare parkla - Kiidjärve - Koorvere - Taevaskoja Saesaare parkla.
 

Loe rohkem

Kiidjärve külastuskeskus

Kiidjärve külastuskeskus asub Kiidjärve-Kooraste puhkealal Kiidjärve külas maalilise Ahja jõe kaldal. Seal püütakse nii noori kui ka vanemaid külastajaid juhatada piirkonna kauni maastiku loodusharulduste juurde nii, et mets ja loodus ise avaksid oma saladused huvitundvale tähelepanelikule vaatlejale.  

 

Loe rohkem

Pesa hotell ja minispaa Sõstar

Naudi väikelinna rahulikku miljööd ja teistmoodi olemist!
Pesa hotell on Rohelise Võtme hotell Lõuna-Eestis, lõõtsapealinnas Põlvas. Hotellis on 30 tuba. Kahekohalised toad, minisviidid ja peretoad paiknevad teisel ja kolmandal korrusel.

Loe rohkem

Tamme-Lauri tamm

Tamme-Lauri tamm on pühapuu ning Eesti jämedaim tamm. Tamme ümbermõõt 1,3 m kõrguselt mõõdetuna on 8,5 m ja vanust juba üle 700 aasta. Tugevduseks on tüve õõnsus täidetud raudarmatuurist konstruktsiooniga.
 

Loe rohkem

Kodukohvik Tillu

Tillu on Põlvas asuv talupood, pagar ja kohvik. Talupoest saab osta ainult Eestimaist väiketootjate toodangut. Paljud talupoes müüdavad tooted on kohalikku päritolu, olles tunnustatud kas Põlvamaa Rohelisema märgise või Uma Mekk märgisega. Kondiitri- ja pagaritooted valmistatakse algusest lõpuni ise kasutades võimalikult kohalikku ja eestimaist toorainet. 

Loe rohkem

Kooraste järvistu

Kooraste järvistu on Otepää kõrgustiku Vidrike-Kooraste ürgorus on Eesti kõige suurejoonelisem aheljärvestik, kus lookleb järjestikku 11 järve. 

Neist suurim ja tuntuim on Kooraste Suurjärv, kus lisaks supluskohale leiab ka mõnusa peatumispaiga RMK lõkkeplatsil.

Loe rohkem

Pokumaa

Pokumaa teemapark Võrumaa ja Põlvamaa (Vana-Võromaal) piiril on loodud Edgar Valteri "Pokuraamatu" ja selle nimitegelaste ainetel. Pokude looduslikud prototüübid on tarnamättad.

Loe rohkem

Mustamõisa hobumatkad

Maaliline hobumatk viib pühasse Taevaskojasse, põnevasse Mõtsküla metsa või nõiduslikku Akste sipelgariiki. 

Loe rohkem
eu